Notpla

Vizuálně zajímavý haptický papír s obsahem mořských řas. Je zcela přírodní, bez jakýchkoliv syntetických přísad a je také recyklovatelný a biologicky odbouratelný.

Na papír Notpla se snadno tiskne, můžete ho využít pro tvorbu obalů, například krabiček kosmetických a módních produktů, a uplatní se i v sortimentu papírnictví jako desky, obálky sešitů a bloků. Nabízí mnoho možností použití, které je jen na vás. Svým unikátním povrchem dodá jakémukoli výrobku svébytný charakter.

Díky složení, kde vlákna mořských řas doplňují recyklovaná vlákna ze sběrového papíru, je ideální pro ekologické projekty nebo produkty společností, které se věnují udržitelnosti.

Tiskové a další možnosti: knihtisk, litografie, HP indigo, laserový a inkoustový tisk, slepotisk, ražba horkou fólií, výseky.

Složení

  • 60 % recyklovaná vlákna (PCW)
  • 30 % vlákna z mořských řas
  • 10 % primární vlákna

Gramáže

  • 140 g
  • 280 g
  • 350 g

Mořské řasy jako zdroj

Papír Notpla se vyrábí z vláken, která se nevyužijí během průmyslového zpracování mořských řas, a tím přispívá k rozvoji cirkulární ekonomiky. Po extrakci želatinové části řas zbývají vlákna a biomasa, jež je možné použít při výrobě papíru. Zužitkuje se tak celá surovina.

Mořské řasy patří mezi nejsnadněji obnovitelné přírodní zdroje. Vyskytují se hojně po celém světě, rychle rostou, nepotřebují sladkou vodu, půdu ani hnojiva. Jsou také jednou z největších zbraní proti změně klimatu, snižují acidifikaci oceánů a účinně absorbují uhlík.

Not plastic

Slovo Notpla vzniklo ze zkratky „not plastic“ a není pouze názvem papíru. Jde o značku založenou v roce 2019 týmem designérů, chemiků a investorů, kteří bojují proti jednorázovým plastům.

Jejich cílem je přinášet nová obalová řešení z mořských řas a rostlinných materiálů, které se přirozeně rozpadají a nezatěžují životní prostředí. Kromě papíru vyvinuli zcela přírodní fólii, jež je plně recyklovatelná a biologicky rozložitelná a získala cenu Earthshot 2022 v kategorii „Vybudujte svět bez odpadu“.

Rádi vám pošleme vzorek zdarma
Chci vzorek zdarma
Logo
296 365 500